Wersje językowe

Jak zabezpieczyć łóżeczko niemowlęce? 3 porady

0
Jak zabezpieczyć łóżeczko niemowlęce? 3 porady

Przyjście na świat dziecka to ogrom szczęścia, ale z drugiej strony też wiele nowych obowiązków. Jednym z najważniejszych jest na pewno zapewnienie maluszkowi bezpieczeństwa, również w nocy. Bardzo ważne jest, choćby to, aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć łóżeczko niemowlęce. Przekonaj się, przed jak dużym niebezpieczeństwem możesz uchronić swoje dziecko, gdy odpowiednio zabezpieczysz łóżeczko, w którym maluch spędza tak dużo czasu.

Łóżeczko niemowlęce – jak zabezpieczyć?

Wygodny materac, śpiworek, ozdobny baldachim, grająca karuzela – to najczęstsze akcesoria, które szczególnie młodzi rodzice kupują do łóżeczka swojego maleństwa. Często przez brak doświadczenia zapominają o bardzo ważnym wyposażeniu, dzięki którym będzie można skutecznie zabezpieczyć łóżeczko. Jak? Sprawdź, zatem nasze niezawodne sposoby:

  • Poduszka i kołderka w łóżeczku noworodka są całkowicie zbędne. Znacznie lepszym rozwiązaniem w pierwszych tygodniach życia maluszka będą śpiworki, otulacze czy rożki. Zapewniają one sporo korzyści – zwiększają poczucie bezpieczeństwa maleństwa, sprawiają, ze dziecku będzie ciepło, a przy tym chronią go przed zagrożeniem, jakim jest śmierć łóżeczkowa. 

Najważniejsze jest to, aby maluszek czuł się komfortowo, a śpiworek lub otulacz został wykonany z naturalnych tkanin, np. z bawełny, a jakiekolwiek wypełnienie było hiperalergiczne (częstą opcją jest owata silikonowa). Bez obaw dziecko nie zmarznie w śpiworku czy otulaczu, nawet zimą (w końcu dzięki nim na pewno się nie odkryje). Kluczowe jest to, aby temperatura w pokoju mieściła się w przedziale 18-22 stopni Celsjusza.

  • Teraz już wiesz, jak zabezpieczyć łóżeczko niemowlęce w pierwszych tygodniach jego życia. Jednak, gdy dziecko skończy 4. miesiące, zaczyna być bardziej ruchliwe. Wtedy rożek czy otulacz przestają się pomału sprawdzać jako zabezpieczenia. Co zrobić w takie sytuacji? Doskonałą opcją są ochraniacze do łóżeczka, dzięki którym zabezpieczysz barierki, aby nie stanowiły ryzyka. Koniecznie wybierz takie ochraniacze, które nie utrudniają przedostawania się powietrza, są sztywne i najlepiej niezbyt wysokie. Dobrym pomysłem będzie również wybranie modeli, które są antyalergiczny, przyjemne w dotyku oraz zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza.
  • Maluchy, które są w fazie ząbkowania, bardzo często mają tendencję do gryzienia łóżeczka, co może być dla nich bardzo bolesne. Dlatego świetnym rozwiązaniem staje się też zakupienie i zamontowanie specjalnych nakładek ochronnych na boki łóżeczka. Przed zakupem sprawdź, czy nakładki mają atesty, a tym samym są w pełni bezpieczne.

Z czasem, gdy dziecko zmieni łóżeczko na łóżko dziecięce, również warto zadbać o zabezpieczenia, ale tym razem takie, dzięki którym nie spadnie z łóżeczka w trakcie snu. Wykorzystaj w tym celu barierki lub specjalne ograniczniki, które ochronią Twoje dziecko przed upadkiem.

Dlaczego musisz wiedzieć, jak zabezpieczyć łóżeczko?

Drewniane łóżeczka są modne, wytrzymałe i ekologiczne. Jednak szczebelka z drewna stanowią realne zagrożenie dla maluszka. Jakie? Od zaklinowania się między szczebelkami, aż po uderzenie się w główkę czy w inną część ciała. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby wiedzieć, jak zabezpieczyć łóżeczko dla dziecka.

Pamiętaj również o tym, aby w samym łóżeczku nie znajdowało się zbyt dużo przedmiotów, szczególnie gdy maluch śpi, gdyż każdy przedmiot może stanowić dla niego realne zagrożenie. Śmierć łóżeczkowa to ogromna tragedia, do której może przyczynić się nawet maskotka, poduszka czy kołderka. Nie pozwól, aby dodatki zmniejszyły dopływ powietrza maluszka.

Bądź odpowiedzialnym rodzicem i nie zapomnij, jak zabezpieczyć łóżeczko najlepiej jeszcze przed jego narodzinami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl