Wersje językowe

Jak założyć baldachim na łóżeczko? Poradnik

0
Jak założyć baldachim na łóżeczko? Poradnik

Baldachim nad dziecięcym łóżeczkiem jest ozdobny i praktyczny. Dlatego też rodzice coraz częściej decydują się na montowanie go. Nie wiesz, jak założyć baldachim na łóżeczko? Zatem przeczytaj ten artykuł, a montaż stanie się prosty i nie zajmie Ci dużo czasu.

Jaki baldachim warto wybrać do łóżeczka?

Wybór baldachimów jest ogromny. Dlatego też koniecznie poszukaj wzoru i koloru, który z jednej strony doskonale dopasuje się do aranżacji wnętrza, ale też do stylu łóżeczka. 

Zwróć uwagę też na długość i szerokość baldachimu oraz na materiał, z którego został on wykonany. Najczęściej są one wykonane z bawełny organicznej, bawełny satynowej lub też z woalu, który wyróżnia się dużą przewiewnością.

Warto także wybrać baldachimy, które posiadają specjalne certyfikaty jakości. Dopiero później zwróć uwagę na dodatkowe aspekty wizualne, np. wybierz baldachim z kokardą.

Baldachim do łóżeczka – jak założyć?

Baldachim zakupiony? W takim razie czas go teraz porządnie zamontować. Cały proces nie jest skomplikowany, ale ważna jest precyzja, aby uporać się z tym zadaniem bez problemów, nie zniszczyć zakupionego baldachimu i co najważniejsze – by zapewnić dziecku bezpieczeństwo w trakcie snu.

Nie wiesz, jak zamontować baldachim do łóżeczka? Oto 2 proste kroki:

Zamontuj stelaż

Oprócz materiału kluczową rolę odgrywa metalowy stelaż, który stanowi bazę dla baldachimu. Jeśli szyjesz materiał do baldachimu samodzielnie, to taki stelaż musisz koniecznie dokupić. W sklepach jest on zazwyczaj dołączony do zestawu.

Będziesz mieć do wyboru dwa rozwiązania – przymocować stelaż do łóżeczka lub też wybrać model stojący. Najczęściej jednak stelaż jest montowany do łóżeczka, aby zapewnić mu większą stabilność.

 1. Zakupiony stelaż składa się z rurek, pokręteł i z zaokrąglonej obręczy. Zacznij pracę od zamontowania ich według instrukcji, aby stanowiły szkielet baldachimu. 
 2. Następnie zajmij się przykręceniem rurki z plastikowym zakończeniem do górnej oraz dolnej części łóżeczka. W ten sposób baldachim stanie się stabilniejszy.
 3. Oczywiście możesz zdecydować, czy baldachim będzie zamontowany przy dłuższym lub krótszym boku łóżeczka.
 4. Na końcu należy włożyć zaokrągloną obręcz.

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, aby wiedzieć, jak zamontować baldachim? Jeśli chcesz samodzielnie uszyć baldachim, warto wcześniej zakupić stelaż, aby móc dokładnie dopasować rozmiar materiału.

Załóż baldachim

Aby dokładnie wiedzieć, jak założyć baldachim nad łóżeczko, należy jeszcze zwrócić uwagę na samo zakładanie materiału. Tutaj też ważne jest stopniowe postępowanie według instrukcji.

 1. Na początku ściągnij gumowe zabezpieczenia, które mogą przytrzymywać, wystające z obręczy pręciki.
 2. Materiał baldachimu powinien zawierać tunel, przez który należy przełożyć obręcz.
 3. Baldachim zazwyczaj składa się z dwóch oddzielonych od siebie tuneli. Dzięki temu materiał idealnie rozłoży się po dwóch stronach obręczy.
 4. Po założeniu materiału należy ponownie zabezpieczyć ochronką pręciki obręczy, aby pozostały złączone.
 5. Jeśli tak wolisz, możesz dopiero na tym etapie zamontować obręcz do metalowej konstrukcji stelaża.
 6. Dodaj wybrane dodatki, np. pomponiki lub kokardę, aby zakryć część tunelu i już – teraz na pewno wiesz, jak założyć baldachim na łóżeczko.

Zalety montowania baldachimu nad łóżeczkiem

W wielu pokojach dziecięcych baldachim przy łóżeczku jest głównie ozdobą. Jednak w rzeczywistości może on pełnić znacznie więcej funkcji.

Oto kilka ważnych zalet, które zapewnia montaż baldachimu:

 • stworzenie intymnej atmosfery, która sprawia, że dziecko poczuje się bezpiecznie i szybciej uśnie,
 • ograniczenie dopływu promieni słonecznych do dziecka, znajdującego się w łóżeczku,
 • ochrona przed przeciągiem,
 • po dołączeniu moskitiery następuje też ochrona przed owadami.

Polecamy także pościel do łóżeczka dostępną w ofercie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl