Wersje językowe

Proszek do prania dla niemowląt czy płyn? Jakie detergenty wybrać?

0
Proszek do prania dla niemowląt czy płyn

Proszek do prania dla dzieci czy płyn?

Podczas wyboru detergentów dla dzieci do dyspozycji masz proszek dla niemowląt lub płyn. Zastanawiasz się, która z tych opcji jest lepsza? Tak naprawdę producenci zapewniają tak różnorodne produkty, że bez problemu znajdziesz ciekawe rozwiązanie – pod względem jakości i ceny. Poza tym oba te rodzaje zazwyczaj różnią się jedynie konsystencją, dlatego zdecyduj się po prostu na wygodniejszą opcję.

Zwróć tylko uwagę na to, że płyn do prania dla dzieci jest nieco bardziej praktyczny podczas ręcznego prania. Wtedy zyskujesz gotowy produkt i nie musisz przejmować się tym, że drobinki proszku pozostaną na materiale, a później mogłyby mieć kontakt ze skórą niemowlaka. Oczywiście proszek też możesz wykorzystać do takiego prania, ale najpierw trzeba go rozpuścić w wodzie. Oprócz tego płyn ze względu na swoją konsystencję jest dużo łatwiejszy do zmycia nawet w przypadku wlania zbyt dużej ilości tego detergentu. Ma to związek, z tym że płyny są rozpuszczalne w wodzie. Właśnie z tego powodu większość młodych rodziców, a także tych z mniejszym doświadczeniem na samym początku decyduje się na płyn do prania dla niemowląt.

Jaki proszek dla noworodka?

Postaw na proszek do prania dla dzieci ze wszystkimi niezbędnymi atestami, a przede wszystkim produkty przeznaczone dla noworodków. Niezbędne jest także to, żeby detergenty były hipoalergiczne, co jest ważne nie tylko w przypadku alergików. Zwróć również uwagę na skład tych środków – świetnie sprawdzą się naturalne proszki do prania dla niemowląt, ale możesz też wybrać substancje bez enzymów i sztucznych barwników. Takie proszki mają delikatny zapach, pozbawiony drażniących właściwości.

Jak płyn do prania dla niemowląt?

Przede wszystkim postaw na hipoalergiczny płyn, ponieważ znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, które są dość powszechne w przypadku niemowląt. Dodatkowo wybierz płyn do prania dla dzieci bez zbędnych kompozycji zapachowych – dużo lepiej sprawdzą się neutralne produkty, gdyż często wpływa to na ich prostszy skład. Szczególnie zwróć uwagę na to, żeby tego typu detergenty były pozbawione fosforanów i wybielaczy.

Jeśli nie chcesz zagłębiać się w skład środków czystości, to po prostu zdecyduj się na produkty z oznaczeniem Instytutu Matki i Dziecka.

Jak długo stosować proszki do prania dla niemowląt?

Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, jak długo stosować proszek dla dzieci, to kieruj się zaleceniami specjalistów – w tym przypadku jest to Instytut Matki i Dziecka. Zgodnie z ich opinią do ukończenia pierwszego roku życia należy prać ubranka maluchów w specjalnych detergentach. Później możesz zacząć stosować tradycyjne środki.

Niektóre źródła uważają, że proszek dla niemowląt wystarczy stosować jedynie do końca 6 miesiąca życia. Jednak w tym przypadku warto kierować się potrzebami skóry dziecka. Dłuższe wybieranie dedykowanych środków płynów pozwoli Ci również zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z podrażnieniami skóry. Kluczowe znaczenie ma też dostosowanie się do potrzeb dziecka – w końcu niektóre z nich mają bardziej wrażliwą skórę, a inne znacznie szybciej są przygotowane na tę zmianę.

Wiesz już, jaki proszek dla noworodka sprawdzi się najlepiej. Koniecznie sprawdź też naszą ofertę dla maluszków, w tym łóżeczka dziecięce oraz pościel do łóżeczka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl