Wersje językowe

6 książek o wychowaniu dzieci. Lektury dla rodziców, które powinieneś znać

0
Książki i poradniki o wychowaniu dzieci - ranking

6 najlepszych poradników dla rodziców. Subiektywny ranking

Oto nasze zestawienie książek o wychowaniu dzieci oraz poradników dla rodziców.

"Twoje kompetentne dziecko" – Jesper Juul

Dla wielu osób “Twoje kompetentne dziecko” to bardzo ważny poradnik dla rodziców. To trudna książka, która wymaga czasu i przemyślenia. Jednak w jasny sposób wskazuje na błędy i skutki, jakie mogą mieć niektóre metody wychowawcze. Oprócz tego autor pokazuje, jak powinna wyglądać relacja między rodzicem a dzieckiem przy dbaniu o jego wolność i budowanie własnej wartości.

"Księga dziecka" – William i Martha Sears

Jeśli szukasz książki dla przyszłych rodziców, która jest napisana przez prawdziwych ekspertów, to zdecydowanie musisz sięgnąć po “Księgę dziecka”. Autorami tej pozycji jest małżeństwo Sears, mające na swoim koncie ponad 20 książek, 8 dzieci oraz 40-letnią praktykę małżeńską. W tej lekturze znajdziesz ogrom wskazówek dotyczących rodzicielstwa bliskości. Poza tym w książce skupiają się na wychowaniu dziecka od jego przyjścia na świat do 2 roku życia. Zawarli tam również wskazówki dotyczące zdrowia, snu, żywienia, życia rodzinnego i budowania więzi.

"Wolne dzieci" – Peter Gray

Amerykański psycholog w książce “Wolne dzieci” w naprawdę przystępny sposób pokazuje, jak ważna jest zabawa w życiu dziecka – szczególnie bez nadzoru rodzica. To właśnie wtedy maluchy uczą się samodzielności i kreatywności. Autor uważa, że czasem nawet nuda może być rozwijająca, dlatego nie warto wypełniać całego dnia dodatkowymi zajęciami. Zamiast tego dużo lepsza jest chwila na zabawę.

"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" – Faber Adele, Mazlish Elaine

Interesują Cię książki dla rodziców o komunikacji z dziećmi? Zatem ta pozycja z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Z niej dowiesz się, jak mówić, żeby dziecko słuchało i rozumiało to, co chcesz mu przekazać. W ten sposób dowiesz się, co zrobić, aby wpłynąć na zachowanie malucha, a tym samym nauczysz go pewnych zasad postępowania.

Autorki przede wszystkim wskazują na to, jak istotne jest zrozumienie dylematów, problemów oraz rozterek dzieci. Znajdziesz tam również treści na temat karania maluchów za złe uczynki – dominują tam ciekawe wskazówki, a nie typowe kary.

"Najszczęśliwsze dziecko w okolicy" – Harvey Karp

Masz problem ze zbuntowanym przedszkolakiem? W takim razie sięgnij po książki o wychowaniu dzieci od amerykańskiego autora Harveya Karp. Szczególnie “Najszczęśliwsze dziecko w okolicy” pokaże Ci, jak poradzić sobie ze rozbrykanym maluchem. Z pomocą tej pozycji nauczysz się radzić sobie z gniewem dziecka, a także uczyć go odpowiednich zachowań. W treści znajdziesz praktyczne metody, które bez problemu możesz wcielić w życie.

Autor podkreśla, że największe znaczeniem ma wzajemny szacunek, komunikacja i konsekwencja – w ten sposób zapewnisz dziecku szczęście.

"Karmienie piersią" – Magda Karpienia

Gdy szukasz książki dla przyszłych rodziców, to koniecznie sięgnij po “Karmienie piersią”. W ten sposób zaoszczędzisz sobie mnóstwo stresu. W treści znajdziesz wiele interesujących wskazówek, dotyczących karmienia piersią – od samego początku, aż po kolejne etapy, a skończywszy na momencie odstawienia. Autorka odrzuca wszelkie stereotypy i daje ogromne wsparcie podczas tej często trudnej przygody.

Jeśli przygotowujesz się do przyjścia na świat swojego maluszka, to z koniecznie zacznij już teraz kompletować niezbędne przedmioty. Sprawdź więc nasze łóżeczka dziecięce, a także inne produkty, które możemy Ci zaoferować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl