Wersje językowe

Łóżeczko dla niemowląt - wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

0
Łóżeczko

Czas czytania: 3 minuty

Produkcja łóżeczek

     • łóżeczko produkowane z drewna wymaga dużego doświadczenia i wiedzy na temat jego obróbki. Proces produkcji łóżeczka rozpoczyna się od wysuszenia drewna do odpowiedniego stanu, tak aby drewno nie zsychało się kiedy ustawimy go w ciepłym pokoiku dziecka. W tym celu stosuje się odpowiednie komory w którym drewno jest umieszczone na pewien czas. Gdy jest odpowiednio suche rozpoczyna się proces produkowania z niego łóżeczka dla dziecka. 

     • drobne elementy łóżeczka, takie jak szczebelki czy listewki muszą być wykonane na bardzo precyzyjnych i dokładnych maszynach. Również wszystkie piły i wiertła muszą być idealnie ostre i być wysokiej klasy. 

     • nieoceniony jest pracownik, stolarz, który jest najważniejszy w procesie produkcyjnym. To on odpowiada za jakość i tępo produkcji, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo. Nie zapominajmy jak bardzo niebezpieczna jest praca z ostrymi, przemysłowymi maszynami stolarskimi. 

     • lakierowanie łóżeczek to bardzo odpowiedzialne zadanie. To właśnie z lakierem dziecko będzie mieć bezpośredni kontakt. I właśnie dlatego muszą to być lakiery wodne, specjalistyczne, które spełniają normy i posiadają odpowiednie atesty.  

     • zanim łóżeczko zostanie dopuszczone do sprzedaży musi uzyskać odpowiedną normę europejską o numerze EN-716-1. Aby łóżeczko uzyskało taką normę, producent wysyła je do odpowiedniej instytucji certyfikującej, która przeprowadza na łóżeczku odpowiednie działania sprawdzające np. jego wytrzymałość. Dopiero teraz łóżeczko może zostać wprowadzone do sprzedaży.

Funkcje łóżeczka dla niemowląt

     • trzy poziomy ułożenia dna - sprzedajemy łóżeczka które mają możliwość regulowania dna w trzech poziomach. Najwyżej ustawia się spód kiedy dziecko dopiero co się narodziło. Pozwala to na łatwe wkładanie i wyciąganie maluszka. Kiedy dziecko siada lub umie już stać, spód łóżeczka ustawić należy na sam dół. 

     • trzy wyciągane kijki - kiedy spód łóżeczka jest na samym dole, możemy wyciągnąć trzy drążki. Powstały w ten sposób otwór daje możliwość samodzielnego wychodzenia i wchodzenia dziecka do środka. 

     • możliwość montażu kółeczek - często łóżeczko potrzebne jest w dwóch miejscach. Np. kiedy dziecko śpi, jest w pokoju, ale kiedy się bawi może być blisko mamy np. w kuchni. Przenoszenie łóżka to uciążliwe zajęcie, dlatego kółeczka pomogą swobodnie jechać całym łóżeczkiem w odpowiednie miejsce. Wszystkie kółeczka mają też hamulec, który utrzymuje łóżeczko w jednym miejscu. 

     • przekształć łóżeczko w tapczanik - oferujemy specjalną barierkę która pozwala na łatwą przebudowę łóżeczka, co sprawi że będzie ono używane znacznie dłużej. Dziecko będzie mogło swobodnie i samodzielnie wchodzić do łóżeczka, a barierka będzie zabezpieczać bok z którego maluszek mógłby się zsunąć na podłogę. Przekształcenie łóżeczka w tapczanik jest bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilka minut.

     • szuflada - do każdego łóżeczka jest możliwość dokupienia szuflady. Dodatkowy pojemnik sprawdzi się szczególnie w małych mieszkaniach, ale też umożliwia trzymanie rzeczy dziecka najbliżej jak to możliwe. Szufladę można dokupić po jakimś czasie, kiedy uznamy że jest potrzebna. 

Rodzaje łóżeczek dla niemowląt  

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl